PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

Biobest podpisuje umowę nabycia firmy Biotrop z Brazylii

Przedsiębiorstwa Biobest i Aqua Capital, GIC oraz zarząd firmy Biotrop wspólnie ogłaszają podpisanie wiążącej umowy w sprawie przejęcia Biotrop Participações s.a przez Biobest.

Czytaj dalej...

Kolejne przejęcie realizowane przez Biobest

Biobest przejmie 85% udziałów przedsiębiorstwa o wartości 2,8 miliarda BRL (brazylijskich reali), co stanowi równowartość 532 mln EUR. Pozostałe 15% zostanie przejęte przez Biobest po trzyletnim okresie przejściowym. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana przed końcem bieżącego roku.

Jest to kolejne z połączeń biznesowych i przejęć prowadzonych przez Biobest, których celem jest promowanie biologicznie integrowanej metody zwalczania i kontroli szkodników. Transakcja ta pozwala firmie Biobest zająć ważną pozycję w Ameryce Południowej i rozpocząć drogę transformacji ze specjalisty w dziedzinie ochrony biologicznej oraz zapylania w ogrodnictwie do bycia głównym graczem w branży biologicznej, obejmującej ochronę biologiczną, modyfikatory, biostymulatory i zapylanie upraw pod osłonami oraz upraw polowych.

Aby sfinansować tę transakcję, Biobest dokona podwyższenia kapitału, który zostanie objęty przez niektórych z jego dotychczasowych akcjonariuszy (Sofina, niektóre belgijskie rodziny i kierownictwo) oraz nowych akcjonariuszy (Tikehau Capital, M&G Investments, Unigrains, Sofiprotéol i kilku rodzin bliskich większościowemu akcjonariuszowi, Floridienne).

Opinie przedstawicieli łączących się firm

– To przełomowa transakcja dla firmy Biobest, oparta na udanej strategii fuzji i przejęć, a także na zdrowym wzroście organicznym. Wartość brazylijskiego rynku środków ochrony biologicznej i innych produktów biologicznych szacuje się obecnie na ponad 1 miliard dolarów. Przy rocznej stopie wzrostu wynoszącej 43%, wspieranej przez otoczenie regulacyjne dostosowane do potrzeb produktów biologicznych, w Brazylii uzyskuje się wyższy wzrost, niż na jakimkolwiek innym głównym rynku – mówi dyrektor generalny Biobest, Jean-Marc Vandoorne. – Biotrop zajmuje wiodącą pozycję na tym rynku. Jego mocne strony obejmują nowe rejestracje patentów opracowanych na podstawie szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych, wysokiej jakości, skalowalnej produkcji oraz silnej, wielokanałowej strategii wejścia na rynek. Cieszymy się, że najwyższej klasy zespół zarządzający Biotrop będzie nadal napędzał rozwój firmy i stanie się częścią naszego globalnego zespołu. Istnieje niesamowita szansa na synergię na wielu poziomach. Co najważniejsze, transakcja poszerza nasz zakres z ogrodnictwa o rolnictwo, w tym główne uprawy polowe, oraz z ochrony biologicznej na produkty biologiczne, w tym modyfikatory i biostymulatory. Tu i teraz pokazujemy, że można zostać specjalistą w dziedzinie ochrony roślin i żywienia roślin, jednocześnie skupiając się na środkach biologicznych.Sebastian Popik, Partner Zarządzający Aqua Capital, dodaje – Biotrop to firma jedyna w swoim rodzaju, jako lider rynku napędzający zmiany w kierunku stosowania środków biologicznych w rolnictwie i zapewniający wysokie marże. To była niesamowita podróż, podczas której w ciągu sześciu lat własności udało nam się stworzyć wiodącą platformę w tej szybko rozwijającej się dziedzinie, zapewniając zrównoważony rozwój i zyski. W tym procesie nawiązaliśmy współpracę z niesamowitymi osobami na czele z dyrektorem generalnym i współzałożycielem Antonio Zemem oraz światowej klasy instytucją, taką jak GIC. Biotrop nie mógł znaleźć lepszego inwestora niż Biobest.

W imieniu większościowego akcjonariusza firmy Biobest, Floridienne, pan Gaetan Waucquez stwierdził, że w połączeniu z Biotropem rozwój Biobestu będzie jeszcze bardziej przyspieszał. – W dzisiejszych czasach, gdy Brazylia pokazuje, jak osiągnąć światowy rekord wzrostu w dziedzinie produktów biologicznych, istotne jest, aby być silnym konkurentem na tym rynku. UE ma ogromną szansę na przyspieszenie transformacji rolnictwa, ograniczając stosowanie chemicznych pestycydów i przyspieszając dostęp do rynku produktów biologicznych. Przewidujemy w tym względzie znaczny postęp w UE dzięki przyjęciu regulacji w sprawie zrównoważonych praktyk (Sustainable Use Regulation), która będzie stanowić impuls dla unijnego rynku produktów biologicznych.

Na podstawie informacji firmy Biobest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet