29. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA – już we wrześniu

PODosłonami.pl

OSRAM - FLUENCE - czerwiec

29. Międzynarodowa Wystawa Zieleń to Życie & Flower Expo Polska – już we wrześniu

Od niemal 30 lat goszczą w Warszawie targi ogrodnicze, które w 1993 r. zapoczątkowały misję popularyzowania szkółkarstwa – drzew, krzewów, bylin, pnączy – i wciąż ją realizują. Organizatorzy – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni – dostosowują przy tym formułę wydarzenia do zmieniającej się sytuacji branży oraz jej siostrzanych sektorów, poszerzając krąg uczestników i odbiorców. Międzynarodowa Wystawa Zieleń to Życie & Flower Expo Polska 2022 odbędzie się w dniach 1-3 września w Centrum EXPO XXI w Warszawie, pod hasłem „Naturalnie!”. W targach weźmie udział ponad 150 wystawców z 9 krajów, którzy zaprezentują przede wszystkim rośliny, ale także wiele innych produktów typowych dla branży ogrodniczej.

Czytaj dalej...
Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA - migawka z ubiegłorocznej edycji, fot. APZ

Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA - migawka z ubiegłorocznej edycji, fot. APZ

Naturalnie!

Hasło nadchodzącej edycji targów można interpretować na różne sposoby, mając na uwadze naturę, którą zapewniają rośliny, ogrody, tereny zieleni, czy też naturalną konieczność otaczania się przyrodą.

Kontakty „na żywo”

Po pandemicznych ograniczeniach, wzrosła rola spotkań twarzą w twarz – z biznesowymi partnerami, klientami czy finalnymi odbiorcami.

– Dwa ostatnie lata zredefiniowały profil klientów w naszej branży – hurtowych oraz detalicznych. Wymaga to poznawania się „na nowo”, zarówno w przypadku relacji B2B, jak i  B2C, do czego znakomicie nadaje się Zieleń to Życie – podkreśla dyrektor wystawy Joanna Filipczak. Targi dają możliwość kontaktu z oboma grupami odbiorców: w pierwszym i drugim dniu (czwartek, piątek) przeznaczone są dla profesjonalistów, a w trzecim (w sobotę) – również dla szerokiej publiczności.

Różnorodna oferta, z przewagą roślin

156 wystawców z 9 krajów (poza Polską są to: Belgia, Dania, Francja, Holandia, Litwa, Niemcy, Włochy, USA) zaprezentuje różnorodny asortyment produktów i usług. Przeszło 64% wystawców pokaże materiał roślinny – głównie szkółkarski, ozdobny i owocowy. Inne eksponaty, jakich i tym razem należy się spodziewać podczas Międzynarodowej Wystawy Zieleń To Życie & Flower Expo Polska, to: rośliny balkonowo-rabatowe, nasiona, cebule kwiatowe, kwiaty cięte, rośliny doniczkowe, akcesoria florystyczne, choinki, podłoża, nawozy, środki do ochrony i pielęgnacji roślin, doniczki, narzędzia, maszyny, opakowania, etykiety, transport i logistyka, artykuły dekoracyjne, ceramika, elementy małej architektury, meble, nawierzchnie, wsparcie sprzedaży, programy komputerowe, książki, czasopisma.

Mocna marka

– „Zieleń to Życie” jest wyjątkową wystawą – mówi Joanna Filipczak. – W tej części Europy tylko u nas można zobaczyć tak bogaty asortyment roślin do ogrodów i na tereny zieleni. Wszystko – w pełnej krasie, w okresie wegetacji.

Dyrektor targów zwraca również uwagę na utrwaloną pozycję wydarzenia, budowanego od podstaw przez szkółkarzy jako ich oddolna inicjatywa, które zyskało powszechne uznanie, nie tylko w zielonej branży. – Dzięki strategii i randze ZSzP „Zieleń to Życie” niezmiennie trwa od prawie trzydziestu lat, pomimo globalnych i lokalnych zawirowań, dynamicznych i niespodziewanych zmian oraz nieprzewidywalności, która stała się znakiem obecnych czasów – dodaje Joanna Filipczak.

Nowości – koło zamachowe branży

W zestaw wydarzeń towarzyszących wystawie, na stałe wpisał się Konkurs Roślin – Nowości. W tym roku zgłoszono do oceny ponad 30 roślin. Wyniki zostaną ogłoszone 1 września, podczas otwarcia targów.

Nowe odmiany i nowe produkty będą też obecne na stoiskach wystawców poza konkursem – wystawa jest dobrą okazją do premierowych pokazów, które ożywiają koniunkturę, budzą emocje, skupiają zainteresowanie zwiedzających.

Studio Targowe „Zieleń to Życie”  

W ubiegłym roku zadebiutowało Studio Targowe „Zieleń to Życie”, które nadawało relacje live z wystawy, dostępne w sieci także po jej zakończeniu. Prowadzili je red. Marek Jezierski i Oktawia Wasielewska. W 2022 r. Studio powróci!

Wiedza – wartość dodana

Międzynarodowa Wystawa Zieleń To Życie & Flower Expo Polska zapewnia także dodatkowy program dla profesjonalistów. Seminarium WIEDZA DLA HANDLU I PRODUCENTÓW, które odbędzie się 1 września, podejmie m.in. tematykę zarządzania w dobie cyfrowej (Erwin Meier-Honegger, szwajcarski ekspert w dziedzinie handlu w centrach ogrodniczych). Właścicieli firm rodzinnych z pewnością zainteresuje temat przekazywania przedsiębiorstwa następnemu pokoleniu (Paweł Nowak z Krajowej Izby Doradców Sukcesyjnych). Akcentem kwiaciarskim będzie prezentacja na temat nowych polskich odmian chryzantem wielkokwiatowych (dr Natalia Miler, dr Anita Woźny z Pracowni Roślin Ozdobnych i Warzywnych Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej).

Konferencja MOCNO ZIELONE MIASTO, zaplanowana na 2 września, a przeznaczona dla architektów krajobrazu, wykonawców projektów zieleni i urzędników miejskich, zajmie się w tym roku m.in. kwestiami, jakie niesie hasło wystawy – „Naturalnie!”. Czy jesteśmy w stanie zminimalizować ingerencję w zastane ekosystemy? W jaki sposób kształtować zieleń miejską, by wykorzystać potencjał terenu? Interesująco zapowiada się również debata ekspertów pt. „Przygotowanie procesu inwestycyjnego – inwestor, projektant, wykonawca”. Gościem specjalnym konferencji, który wystąpi w ramach programu Green Cities Europe (Zielone Miasto Europy), będzie Martha Schwartz, światowej sławy amerykańska architektka krajobrazu.

Dla profesjonalistów wstęp na wystawę, seminarium i konferencję jest wolny, po rejestracji.

Więcej szczegółów znajdziesz tu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Targi IPM Essen 2023 odbędą się w dniach 24-27 stycznia; krajem partnerskim będzie tym razem Wielka Brytania (fot. Messe Essen)

Wracają styczniowe targi roślin ozdobnych IPM Essen!

Zbliża się kolejna edycja międzynarodowych targów IPM Essen, które w ciągu prawie czterech dekad istnienia, zyskały opinię najważniejszego tego typu wydarzenia w branży roślin ozdobnych. Impreza wraca po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa. Najbliższą [...]

Florensis_Dianthus
TSW 23
HortiAdNet