GreenTech 2022 – technika, technologia szklarniowa… i nie tylko

PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

GreenTech 2022 – technika, technologia szklarniowa… i nie tylko

W dniach 14-16 czerwca w centrum kongresowo-wystawienniczym RAI w Amsterdamie odbędą się międzynarodowe targi GreenTech 2022 dotyczące techniki i technologii w ogrodnictwie, głównie szklarniowym. Wydarzenie to wraca do swojego tradycyjnego, czerwcowego terminu oraz do formuły w pełni stacjonarnej, po dwóch latach, w których organizowane było jesienią oraz zdalnie lub hybrydowo. Nowością nadchodzącej, tegorocznej edycji jest m.in. dodatkowy dział targów – poświęcony sztucznej inteligencji (AI) i robotyzacji. Nie zabraknie też miejsca dla rozwiązań związanych z wertykalnymi uprawami przy sztucznym świetle, a także produkcją medycznej marihuany.

Czytaj dalej...
Targi GreenTech 2022 odbędą się ponownie w czerwcu, w dotychczasowym miejscu - centrum RAI w Amsterdamie (fot. GreenTech)

Targi GreenTech 2022 odbędą się ponownie w czerwcu, w dotychczasowym miejscu - centrum RAI w Amsterdamie (fot. GreenTech)

GreenTech – od 2014 roku

Organizowane przez firmę Amsterdam RAI Exhibitions, targi techniki i technologii szklarniowej GreenTech miały premierę w czerwcu 2014 r. Początkowo, do 2018 r., odbywały się co 2 lata, a następnie – wraz z rozwojem imprezy – wdrożono cykl coroczny.

Pandemia koronawirusowa spowodowała – podobnie jak w przypadku wszystkich innych tego typu wydarzeń – poważne perturbacje. W efekcie, urządzono dwie edycje pod nazwą GreenTech Live & Online: w 2020 r. w październiku i tylko w przestrzeni wirtualnej, a w 2021 r. we wrześniu i w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnej, jak i online.

GreenTech 2022 będzie więc siódmym z kolei spotkaniem pod szyldem GT, ale piątym w typowej formie, która polega na bezpośrednich kontaktach wystawców zgromadzonych w pawilonach RAI z przybyłymi tam „fizycznie” zwiedzającymi.

Edycja 2022 – z nowymi wystawcami i nowymi działami

Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczny GreenTech Amsterdam będzie większy niż kiedykolwiek w przeszłości, z ponad 500 wystawcami. Spodziewane jest przeszło 13 000 zwiedzających z całego świata.

Grupowe ekspozycje narodowe przygotują: Francja, Hiszpania, Holandia, Kanada, Polska i Wielka Brytania.

Jeśli chodzi o podstawowe działy targów GreenTech – mają one tradycyjnie 4 osie tematyczne: • Woda (m.in. bardziej efektywne wykorzystanie tego zasobu), • Energia, • Rozwiązania przyjazne środowisku (bio-based – określnie odnosi się do surowców odnawialnych, zasad zrównoważonego rozwoju, w tym technologii pozwalających na ograniczenie emisji CO2), • Uprawy.

Nowe pawilony tematyczne to „Medyczna marihuana i wertykalne uprawy” oraz „Sztuczna inteligencja (AI) / robotyzacja”. Zapowiedziano też „Pawilon start-upów”.

Prelekcje, wyróżniająca się tematyka

Przygotowywane jest przeszło 100 prelekcji w czterech blokach:Wizja przyszłości:

• „Happy Food Healthy Flowers”;

• Uprawy: „Warzywa, owoce miękkie, rośliny ozdobne, zioła i nowe uprawy”;

• Technologie: „Rozwiązania dotyczące wody, energii i automatyzacji”;

• Wertykalne uprawy i produkcja w obiektach ze sztucznym oświetleniem oraz medyczna marihuana: „Najnowsze trendy i osiągnięcia w uprawie wertykalnej i produkcji medycznej marihuany”.

Wyróżniane przez organizatorów targów GreenTech 2022 tematy prezentacji to m.in:

• Wyżywienie i zazielenienie miast

• Modelowanie upraw w 3D

• Określanie smaku warzyw bez degustacji

• Kolejne kroki w dziedzinie oszczędzania energii

Wydarzenia towarzyszące

Jak zwykle podczas amsterdamskich targów, zostanie rozstrzygnięty konkurs dotyczący innowacyjnych rozwiązań i produktów – GreenTech Innovation Awards.

Natomiast po raz pierwszy w trakcie tych targów odbędzie się finał konkursu „Międzynarodowy Ogrodnik Roku” (International Grower of the Year), organizowanego przez AIPH.

Bezpłatny wstęp – po rejestracji

Wstęp na targi GreenTech 2022 jest bezpłatny, pod warunkiem zarejestrowania się do 6 czerwca na stronie internetowej targów:  www.greentech.nl. Przy rejestracji w okresie od 6 do 13 czerwca trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 69,99 € od osoby, natomiast wstęp w dniach 14, 15 i 16 czerwca, bez uprzedniej rejestracji kosztuje 99,99 €.

 

Źródło: materiały prasowe targów GreenTech Amsterdam

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet