PODosłonami.pl
GreenTech 2022 – technika, technologia szklarniowa… i nie tylko
W dniach 14-16 czerwca w centrum kongresowo-wystawienniczym RAI w Amsterdamie odbędą się międzynarodowe targi GreenTech 2022 dotyczące techniki i technologii w ogrodnictwie, głównie szklarniowym. Wydarzenie to wraca do swojego tradycyjnego, czerwcowego terminu oraz do formuły w pełni stacjonarnej, po dwóch latach, w których organizowane było jesienią oraz zdalnie lub hybrydowo. Nowością nadchodzącej, tegorocznej edycji jest m.in. dodatkowy dział targów – poświęcony sztucznej inteligencji (AI) i robotyzacji. Nie zabraknie też miejsca dla rozwiązań związanych z wertykalnymi uprawami przy sztucznym świetle, a także produkcją medycznej marihuany.
Czytaj dalej...
Targi GreenTech 2022 odbędą się ponownie w czerwcu, w dotychczasowym miejscu - centrum RAI w Amsterdamie (fot. GreenTech)
GreenTech – od 2014 roku
Organizowane przez firmę Amsterdam RAI Exhibitions, targi techniki i technologii szklarniowej GreenTech miały premierę w czerwcu 2014 r. Początkowo, do 2018 r., odbywały się co 2 lata, a następnie – wraz z rozwojem imprezy – wdrożono cykl coroczny.
Pandemia koronawirusowa spowodowała – podobnie jak w przypadku wszystkich innych tego typu wydarzeń – poważne perturbacje. W efekcie, urządzono dwie edycje pod nazwą GreenTech Live & Online: w 2020 r. w październiku i tylko w przestrzeni wirtualnej, a w 2021 r. we wrześniu i w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnej, jak i online.
GreenTech 2022 będzie więc siódmym z kolei spotkaniem pod szyldem GT, ale piątym w typowej formie, która polega na bezpośrednich kontaktach wystawców zgromadzonych w pawilonach RAI z przybyłymi tam „fizycznie” zwiedzającymi.
Edycja 2022 – z nowymi wystawcami i nowymi działami
Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczny GreenTech Amsterdam będzie większy niż kiedykolwiek w przeszłości, z ponad 500 wystawcami. Spodziewane jest przeszło 13 000 zwiedzających z całego świata.
Grupowe ekspozycje narodowe przygotują: Francja, Hiszpania, Holandia, Kanada, Polska i Wielka Brytania.
Jeśli chodzi o podstawowe działy targów GreenTech – mają one tradycyjnie 4 osie tematyczne: • Woda (m.in. bardziej efektywne wykorzystanie tego zasobu), • Energia, • Rozwiązania przyjazne środowisku (bio-based – określnie odnosi się do surowców odnawialnych, zasad zrównoważonego rozwoju, w tym technologii pozwalających na ograniczenie emisji CO2), • Uprawy.
Nowe pawilony tematyczne to „Medyczna marihuana i wertykalne uprawy” oraz „Sztuczna inteligencja (AI) / robotyzacja”. Zapowiedziano też „Pawilon start-upów”.
Prelekcje, wyróżniająca się tematyka
Przygotowywane jest przeszło 100 prelekcji w czterech blokach:
Wizja przyszłości:
• „Happy Food Healthy Flowers”;
• Uprawy: „Warzywa, owoce miękkie, rośliny ozdobne, zioła i nowe uprawy”;
• Technologie: „Rozwiązania dotyczące wody, energii i automatyzacji”;
• Wertykalne uprawy i produkcja w obiektach ze sztucznym oświetleniem oraz medyczna marihuana: „Najnowsze trendy i osiągnięcia w uprawie wertykalnej i produkcji medycznej marihuany”.
Wyróżniane przez organizatorów targów GreenTech 2022 tematy prezentacji to m.in:
• Wyżywienie i zazielenienie miast
• Modelowanie upraw w 3D
• Określanie smaku warzyw bez degustacji
• Kolejne kroki w dziedzinie oszczędzania energii
Wydarzenia towarzyszące
Jak zwykle podczas amsterdamskich targów, zostanie rozstrzygnięty konkurs dotyczący innowacyjnych rozwiązań i produktów – GreenTech Innovation Awards.
Natomiast po raz pierwszy w trakcie tych targów odbędzie się finał konkursu „Międzynarodowy Ogrodnik Roku” (International Grower of the Year), organizowanego przez AIPH.
Bezpłatny wstęp – po rejestracji
Wstęp na targi GreenTech 2022 jest bezpłatny, pod warunkiem zarejestrowania się do 6 czerwca na stronie internetowej targów: www.greentech.nl. Przy rejestracji w okresie od 6 do 13 czerwca trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 69,99 € od osoby, natomiast wstęp w dniach 14, 15 i 16 czerwca, bez uprzedniej rejestracji kosztuje 99,99 €.
Źródło: materiały prasowe targów GreenTech Amsterdam

Gardenia 2023 – o XVII Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu w Poznaniu
W dniach 23-25 listopada w trzech pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gardenia 2023. W wydarzeniu tym wzięło udział prawie 300 wystawców oraz około 12 500 zwiedzających. Organizowanej od 2007 roku Gardenii, tym razem przyświecało [...]