Nowatorskie środki produkcji i rozwiązania – nominacje do GreenTech Innovation Awards 2022

PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

Nowatorskie środki produkcji i rozwiązania – nominacje do GreenTech Innovation Awards

Wystawcy międzynarodowych targów techniki i technologii szklarniowej GreenTech Amsterdam 2022 zgłosili prawie 40 nowości do tegorocznej edycji konkursu „ GreenTech Innovation Awards”. Do finału jurorzy wybrali 5 spośród tych produktów lub rozwiązań. Wyniki zostaną ogłoszone, i nagrody przyznane w pierwszym dniu targów, które odbędą się 14-16 czerwca 2022 roku.

Czytaj dalej...
W finale tegorocznego konkursu " GreenTech Innovation Awards " są nowości, które wykorzystują cyfrowe dane i sztuczną inteligencję (tu: robot do zbioru truskawek w uprawach pod osłonami); fot. GreenTech

W finale tegorocznego konkursu " GreenTech Innovation Awards " są nowości, które wykorzystują cyfrowe dane i sztuczną inteligencję (tu: robot BERRY do zbioru truskawek w uprawach pod osłonami); fot. GreenTech

Innowacje, które idą z duchem czasu

Konkurs o nagrody targów GreenTech Amsterdam GreenTech Innovation Awards, po raz kolejny towarzyszy temu wydarzeniu. Zgłaszane do niego, a następnie wyróżniane, produkty czy rozwiązania należą do dwóch kategorii – „Koncepcja” i „Innowacja”.

Wśród 38 tegorocznych zgłoszeń zwracają uwagę m.in. nowości z dziedziny autonomicznej uprawy pod osłonami, wykorzystujące cyfrowe dane i sztuczną inteligencję (robotyzacja, monitoring), a także kolejne rozwiązania dotyczące doświetlania LED-owego czy produkcji przyjaznej środowisku („zrównoważonej”).

Finałowa piątka konkursu „GreenTech Innovation Awards 2022”

Berry

Zgłaszający: Organifarms GmbH

Data wprowadzenia na rynek: 1.10. 2022 r.

BERRY to robot do zbioru truskawek. Jak podaje niemiecki producent tego urządzenia, kluczowym elementem sprzętu jest oprogramowanie służące do rozpoznawania obrazu, wykrywania pozycji (usytuowania), dojrzałości oraz jakości owoców. BERRY może wykryć dokładny stopień dojrzałości każdego owocu, bezpiecznie go zebrać i umieścić bezpośrednio w pojemniku, w którym truskawki są następnie ważone i oferowane do sprzedaży.

 

Gronos

Zgłaszający: Certhon

Planowana data wprowadzenia na rynek: 14.06. 2022 r.

Gronos to autonomiczny system z dziedziny sztucznie doświetlanych upraw w pomieszczeniach zamkniętych („Indoor Farming”), w którym pomidory i inne rośliny mają optymalne warunki do wzrostu i rozwoju. Rośliny pomidora są tak przygotowane i prowadzone, aby osiągały mniejszą (niż w szklarniowej uprawie) wysokość i dawały gotowy do zbioru plon owoców w ciągu 15 tygodni. Według informacji firmy Certhon, w systemie Gronos uzyskuje się wyższe i stałe plony smacznych pomidorów przez cały rok, bez konieczności stosowania środków ochrony roślin.

HortiFootprint Calculator

Zgłaszający: LetsGrow.com B.V.Data wprowadzenia na rynek: 22.03. 2022 r.

HortiFootprint Calculator, opracowany przez MPS (skrót od Milieu Programma Sierteelt) i firmę LetsGrow.com, to innowacyjne oprogramowanie, które pozwala mierzyć ślad węglowy dotyczący produktów ogrodniczych i pomaga wybierać rozwiązania bardziej przyjazne środowisku („zrównoważone” – sustainable).

Micromus-System

Zgłaszający: Biobest Group N.V.

Data wprowadzenia na rynek: 28.02. 2022 r.

Micromus angulatus – wrzecionek mszycojad  jest drapieżnikiem, który żeruje na wszystkich gatunkach mszyc występujących w uprawach pod osłonami, takich jak: warzywa, rośliny jagodowe i ozdobne oraz konopie lecznicze. W ochronie biologicznej wykorzystywane są zarówno larwy, jak i osobniki dorosłe tego pożytecznego owada z rzędu sieciarek.

Trap-Eye

Zgłaszający: Biobest Group N.V.

Planowana data wprowadzenia na rynek: 21.03. 2023 r.

Za pomocą niedrogich kamer Trap-Eye w pełni automatyzuje monitorowanie organizmów odłowionych na żółtych lub niebieskich tablicach samoprzylepnych, powszechnie stosowanych pod osłonami. Tworzy bezprzewodową sieć wizyjną o zagęszczeniu 40 jednostek/ha, która gromadzi i zlicza obrazy – szkodniki oraz owady pożyteczne. Trap-Eye dostarcza codzienne, dokładnych i licznych danych, które umożliwiają ogrodnikowi – bez potrzeby wchodzenia do obiektu produkcyjnego – optymalizację integrowanej ochrony roślin.

Wstęp na targi – bezpłatna rejestracja do 6 czerwca

Organizatorzy targów GreenTech 2022 w Amsterdamie, które odbędą się w dniach 14-16.06., przypominają, że wstęp na tę imprezę jest bezpłatny, pod warunkiem zarejestrowania się do 6 czerwca na stronie www.greentech.nl. Przy rejestracji w okresie od 6 do 13 czerwca trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 69,99 € od osoby, natomiast bilet w dniach 14, 15 i 16 czerwca, bez uprzedniej rejestracji kosztuje 99,99 €.

 

Źródło: materiały prasowe targów GreenTech Amsterdam

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet