Produkcja roślin ozdobnych według zasad zrównoważonego rozwoju – konferencja AIPH we wrześniu

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Produkcja roślin ozdobnych według zasad zrównoważonego rozwoju – konferencja AIPH we wrześniu

Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Ogrodników (AIPH) organizuje 30 września – we współpracy z targami GreenTech oraz zrzeszeniem Floriculture Sustainability Initiative (FSI) – konferencję pt. „The path to sustainability for ornamental horticulture” („Droga do zrównoważonego rozwoju w produkcji i dystrybucji roślin ozdobnych”). Wydarzenie odbędzie się w formule online i będzie częścią Corocznego Kongresu AIPH.

Konferencja, którą 30 IX organizuje AIPH we współpracy z targami GreenTech oraz FSI, będzie dotyczyć zasad zrównoważonego rozwoju w kwiaciarstwie, fot. AIPH

Konferencja online, którą 30 IX organizuje AIPH we współpracy z targami GreenTech oraz FSI, będzie dotyczyć zasad zrównoważonego rozwoju w kwiaciarstwie, fot. AIPH

Działalność przyjazna środowisku – coraz ważniejsza w branży kwiaciarskiej

Zrównoważony rozwój (sustainability) – czyli taki, który dokonuje się m.in. bez szkody dla środowiska – staje się coraz ważniejszym kryterium podejmowania decyzji przez właścicieli wielu firm z branży ogrodniczej. Dlatego też AIPH nawiązało współpracę z organizatorami targów techniki ogrodniczej GreenTech oraz organizacją non-profit Floriculture Sustainability Initiative (Inicjatywa ds. Zrównoważonego Rozwoju  Kwiaciarstwa – zrzesza 74 podmioty z całego świata), aby przygotować międzynarodową konferencję na ten ważny temat. Patronem medialnym wydarzenia, które odbędzie się w ostatnim dniu targów GreenTech Live & Online 2021, jest magazyn FloraCulture International (FCI), a jednym z głównych sponsorów aukcja Royal FloraHolland.

Komentując potrzebę zorganizowania konferencji, Sekretarz Generalny AIPH, Tim Briercliffe stwierdza: „Branża roślin ozdobnych na różne sposoby wnosi bardzo pozytywny wkład w życie ludzi i funkcjonowanie planety, ale aby stworzyć prawdziwie zrównoważony łańcuch produkcji i dostaw, musimy dzielić się inicjatywami, które go dotyczą i współpracować w tej dziedzinie. Wrześniowa konferencja będzie stanowić idealną platformę dla takiego rozwoju.”

Dyrektor targów GreenTech, Mariska Dreschler podkreśla: „Cieszymy się, że możemy współpracować z AIPH, proponując tę ​​konferencję, która poruszy kluczowy problem, przed jakim stoją dziś producenci. Wydarzenie to dodatkowo wzmacnia bogaty program, który przygotowaliśmy dla uczestników targów GreenTech Live & Online 2021 zaplanowanych na 28-30 września w Amsterdamie (stacjonarnie) oraz w przestrzeni wirtualnej (zdalne uczestnictwo).”

Dyrektor wykonawczy FSI, Jeroen Oudheusden dodaje: „FSI jest zaangażowane we wspieranie branży kwiaciarskiej w osiąganiu zrównoważonego rozwoju, a ta konferencja dotyczyć ma podstawowych problemów, z którymi boryka się wiele osób działających w tej branży. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu o zasięgu międzynarodowym możemy przyczynić się do rozwoju inicjatyw dotyczących produkcji i dystrybucji metodami przyjaznymi środowisku”.

Prelegenci wrześniowej konferencji AIPH – z różnych krajów, sektorów, firm, instytucji

Eksperci z całego świata ocenią, co robi branża kwiaciarska, aby działać na zasadach bardziej zgodnych z regułami zrównoważonego rozwoju. Zdefiniują, co w tym kontekście jest miarą postępu i zastanowią się, co przyniesie przyszłość.

Główny wykład przedstawi dr David Bek z Uniwersytetu Coventry w Wielkiej Brytanii – naukowiec z funkcjonującego na tej uczelni Centrum Badawczego ds. Biznesu w Społeczeństwie, specjalista ds. zrównoważonej gospodarki, współprowadzący Klaster Zrównoważonej Produkcji i Konsumpcji, o dużym doświadczeniu w prowadzeniu badań nad zrównoważonym rozwojem w ogrodniczych łańcuchach dostaw, zwłaszcza w odniesieniu do kwiatów ciętych.

Inni prelegenci omówią m.in. rolę certyfikacji związanej z produkcją i dystrybucją roślin ozdobnych, oraz tendencje dotyczące użycia tworzyw sztucznych, podłoży uprawowych, środków ochrony roślin, energii, a także zasobów ludzkich i marketingu.

Wykładowcy i paneliści, którzy już potwierdzili swój udział we wrześniowej konferencji AIPH, to:

 • David Bek, dr – Coventry University, Wielka Brytania
 • Jeroen Oudheusden – Floriculture Sustainability Initiative (FSI)
 • Susannah Ball – Ball Horticulture, USA
 • Steve Harper – Growing Media Responsible Sourcing Scheme, Wielka Brytania
 • Melanie Dürr – Fairtrade International
 • Maarten Banki – Royal FloraHolland
 • Daan de Vries – MPS
 • Kiki Fernandes – Marginpar, Kenia
 • Audrey Timm, dr – AIPH
 • Elise Wieringa – Royal Lemkes, Holandia
 • Ximena Franco – Florverde Sustainable Flowers, Kolumbia
 • Sven Hoping – Pöppelmann, Niemcy
 • Cecilia Luetgebrune – Growing Media Europe
 • Nada van Schouwenburg – Women Win, Holandia
 • Charlie Hall, prof. – Texas A&M University, USA
 • Leo Swart – Cresultant, Holandia

Uczestnictwo w konferencji

Udział w konferencji AIPH „The path to sustainability for ornamental horticulture” kosztuje 20 GBP.  Więcej informacji i link do rejestracji znajduje się na stronie https://aiph.org/event/sustainability-conference-2021/.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Pomidora w miejscowości Wijewo

9 września br w Gospodarstwie Ogrodniczym pana Piotra Johna w miejscowości Wijewo odbyło się spotkanie poświęcone odmianom i ochronie pomidora w uprawie w tunelach foliowych. Organizatorami wydarzenia były firmy Hazera Poland, Koppert oraz Sativex. Zaprezentowano [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet