Produkty i koncepcje nominowane do nagrody targów GreenTech – Innovation Awards 2021

PODosłonami.pl

Hezera 2 grudzien
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Produkty i koncepcje nominowane do nagrody targów GreenTech – Innovation Awards 2021

Wystawcy targów GreenTech Live & Online, które odbędą się w dniach 28-30.09., zgłosili 21 nowości do konkursu GreenTech Innovation Awards 2021. Do finału jury wybrało 6 spośród tych zgłoszeń, w dwóch kategoriach – „Innowacja” i „Koncepcja”. Wszystkie pochodzą z firm, które mają siedziby w Holandii. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas oficjalnego otwarcia targów 28 września.

Corvus Drones

Podczas targów GreenTech Live & Online 2021 zostanie rozstrzygnięta tegoroczna edycja konkursu nowości GreenTech Innovation Awards - jury wybierze 2 zwycięzców spośród 6 finalistów; fot. GreenTech

GreenTech – stacjonarnie lub online

Tegoroczne międzynarodowe targi techniki i technologii GreenTech, które dotyczą głównie produkcji szklarniowej, odbędą się w kompleksie wystawienniczo-konferencyjnym RAI w Amsterdamie. Dla tych, którzy nie będą mogli tam przyjechać, organizatorzy przygotowali, podobnie jak w zeszłym roku, wirtualną platformę – za jej pośrednictwem możliwe jest uczestnictwo w wydarzeniu online. W tym celu potrzebna jest rejestracja.

Nominacje do GreenTech Innovation Awards 2021

Kategoria „Innowacja”

GreenSwitch® Original

Zgłaszający: firma Van Iperen International

Data wprowadzenia na rynek: 1.06. 2021 r.

GreenSwitch® Original to pierwszy nawóz azotanowy pochodzenia organicznego. Ma on postać krystalicznie czystego płynu i nadaje się do zaawansowanych technologicznie upraw – fertygacji pod osłonami i w polu, a także dolistnego dokarmiania roślin sadowniczych, ozdobnych oraz warzyw.

ViLab (kontenerowe laboratorium kultur tkankowych)

Zgłaszający: firma Visser Horti Systems (Viscon Group)

Data wprowadzenia na rynek: 1.06. 2021 r.

ViLab został wymyślony i zaprojektowany w celu obniżenia kosztów uruchomienia i prowadzenia produkcji roślin metodą kultur tkankowych (in vitro). To nietypowe laboratorium powstaje z połączenia trzech kontenerów transportowych. Jest jednostką działającą w trybie „plug and play”,  wyposażoną w „inteligentne” urządzenia technologiczne, takie jak np. bioreaktory okresowe zalewowe (Temporary Immersion Bioreactor), co zmniejsza nakłady pracy w porównaniu z tradycyjnymi metodami mikrorozmnażania na stałych pożywkach.

Kalkulator Biota Nutri (Biota Nutri Calculator)

Zgłaszający: firma Biota Nutri BV

Data wprowadzenia na rynek: 2.08. 2021 r.

To pierwszy dotyczący nawozów rozpuszczalnych w wodzie kalkulator, który ma wspomagać stopniowe przechodzenie z produkcji tradycyjnej na ekologiczną. Ułatwia łączenie nawozów mineralnych z organicznymi. Dzięki temu urządzeniu otrzymuje się w czterech krokach zalecenia odnośnie do żywienia roślin – całkowicie lub częściowo bazujące na nawozach organicznych.

Kategoria „Koncepcja”

Drony Corvus (Corvus Drones)

Zgłaszający: firma Corvus Drones BV

Planowana data wprowadzenia na rynek: 1.11. 2021 r.

Drony tego typu są w pełni zautomatyzowane i przeznaczone do monitorowania upraw w szklarniach z produkcją ogrodniczą. Unikatowa jest nawigacja urządzeń, wykorzystująca oprogramowanie do wizualnej odometrii (proces określania pozycji i orientacji robota poprzez analizę skojarzonych obrazów z kamer) – sygnały GPS są bowiem zbyt słabe, aby można ich było użyć w technologii szklarniowej. Pierwsze sprawdzone zastosowania tych dronów dotyczą m.in. monitorowania kiełkowania i wschodzenia nasion czy pomiarów powierzchni liści roślin uprawnych.

Ridder CoRanger

Zgłaszający: firma Ridder

Planowana data wprowadzenia na rynek: 28.09. 2021 r.

Opatentowana technologia CoRanger jest wykorzystywana jako rozwiązanie do w pełni automatycznego śledzenia wydajności pracy w szklarniach. Ridder CoRanger umożliwia precyzyjne ogrodnictwo dzięki niezawodnemu i dokładnemu namierzaniu/określaniu pozycji w szklarniach, co prowadzi do wydajniejszej produkcji, oszczędności środków produkcji i ułatwia prowadzenie upraw.

Odzyskiwanie azotanów

Zgłaszający: Van der Ende Groep

Planowana data wprowadzenia na rynek: 1.07. 2022 r.

Odzyskiwanie szkodliwych dla środowiska azotanów ze ścieków odbywa się przy użyciu specjalnej żywicy i wymiany jonowej. Oszczędności na azocie uzyskane dzięki tej metodzie mogą dać zerowy lub nawet pozytywny bilans finansowy gospodarstwu, w zależności od liczby godzin pracy systemu.

Wszystkie zgłoszone do konkursu produkty lub rozwiązania (21 pozycji) przedstawione są na stronie internetowej targów GreenTech.

Źródło: GreenTech

Ilustracje: GreenTech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Migawka z Targów Gardenia 2021, fot. A. Cecot

Gardenia 2021: wybrane środki produkcji w uprawach pod osłonami

Targi Gardenia 2021 w Poznaniu, które odbyły się miesiąc temu, okazały się wydarzeniem branżowym niejako zamykającym okres dużych stacjonarnych imprez wystawienniczych lub konferencyjnych organizowanych bez szczególnych ograniczeń. Tym chętniej uczestnicy tegorocznej Gardenii wracają do listopadowych [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
HortiAdNet