Spotkajmy się w Warszawie – wystawa Zieleń to Życie 2021 już za kilkanaście dni!

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Spotkajmy się w Warszawie – wystawa Zieleń to Życie 2021 już za kilkanaście dni!

W dniach 2-4 września 28. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA ponownie połączy w Warszawie uczestników zielonej branży. Goście targów – określanych jako największa prezentacja roślin ozdobnych w Europie Środkowej – będą mogli poznać ofertę ponad 139 firm z Polski, Holandii, Niemiec, Belgii, Francji, Włoch i Danii. Atrakcją targów, których hasłem jest zawołanie „Spotkajmy się!”, będą też konferencje oraz pokazy. Zapraszają na nie organizatorzy – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni.

Wystawa Zieleń to Życie 2021 odbędzie się znowu w tradycyjnej formule stacjonarnej - w Centrum EXPO XXI Warszawa

Wystawa Zieleń to Życie odbędzie się znowu w tradycyjnej formule stacjonarnej - w Centrum EXPO XXI Warszawa

Różne działy, różni odbiorcy

Roślinom – drzewom, krzewom, pnączom, bylinom – które stanowią serce wystawy, towarzyszyć będzie florystyka, a także  elementy wyposażenia ogrodów, technika i technologie dotyczące terenów zieleni oraz produkcji ogrodniczej.

Wystawa, tradycyjnie już zagości w Centrum EXPO XXI Warszawa przy ul. Prądzyńskiego 12/14 (Wola). Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, ZtŻ odbędzie się znowu na żywo – w formule stacjonarnej. Dwa pierwsze dni – 2 i 3 września (czwartek i piątek) – będą przeznaczone dla profesjonalistów, natomiast sobota jest zaplanowana jako „dzień dla publiczności”.

Migawka z wystawy Zieleń to Życie 2019, fot. A. Cecot

Migawka z wystawy Zieleń to Życie 2019, fot. A. Cecot

Wydarzenia towarzyszące wystawie Zieleń to Życie 2021

Dostarczą one wiedzy i inspiracji, podsuną przykłady sprawdzonych rozwiązań, dadzą odpowiedzi na ważne pytania:

• 2 września, godz. 12.00-15.00, Seminarium Wiedza dla Handlu i Producentów

Producenci roślin oraz handlowcy będą mogli się dowiedzieć o najnowszych trendach konsumenckich, o nowych technologiach i rozwiązaniach z dziedziny e-commerce oraz o wdrażaniu aktualnych zasad stosowania paszportów roślin.

3 września, godz. 11.00-15.00, Konferencja Mocno Zielone Miasto – „doCENIONA wartość

Architekci krajobrazu, wykonawcy ogrodów i przedstawiciele samorządów, władz lokalnych oraz developerów będą mogli poznać wartość inwestycyjną i monetarną roślin, ale także społeczną, zdrowotną oraz klimatyczną. Zainspirują się rozwiązaniami polskich projektantów.  Dowiedzą się również, na czym polega zagraniczna koncepcja rozwoju miasta wpisanego w park. Przekonają się też, jak platforma oparta na technologiach GIS pomaga w zarządzaniu zielenią.

Udział w obu konferencjach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji online.

• 2 września, godz. 11.30-13:30, pokaz „Florystyczne inspiracje”

Na scenie w holu Expo XXI floryści i właściciele kwiaciarni zobaczą wykonanie blisko 20 kompozycji okazjonalnych i eventowych łączących rośliny ogrodowe z kwiatami ciętymi.

Konkurs Roślin Nowości 2021

Wyłoni on – spośród 26 zgłoszonych taksonów – laureatów, czyli rośliny, które według jury są najbardziej innowacyjne z tej stawki, najcenniejsze i z największym potencjałem handlowym.

Szczegółowe informacje na temat udziału w targach, programu, rejestracji, a także wystawców dostępne są na stronie internetowej wystawy Zieleń to Życie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Pomidora w miejscowości Wijewo

9 września br w Gospodarstwie Ogrodniczym pana Piotra Johna w miejscowości Wijewo odbyło się spotkanie poświęcone odmianom i ochronie pomidora w uprawie w tunelach foliowych. Organizatorami wydarzenia były firmy Hazera Poland, Koppert oraz Sativex. Zaprezentowano [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet