PODosłonami.pl

Hazera 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Walentynkowe porozumienie na holenderskiej giełdzie

Pracownicy aukcji FloraHolland, z siedzibą w Aalsmeer zakończyli 12 lutego akcję strajkową, którą rozpoczęli 5 dni wcześniej, aby wywalczyć lepsze warunki zbiorowych zwolnień związanych z restrukturyzacją giełdy. Rzecznik prasowy aukcji FloraHolland Lex van Horssen oświadczył, że jej praca wraca do normy i czynności związane z giełdowym handlem ruszyły pełną parą.

Przedstawiciele działających na giełdzie związków zawodowych ogłosili porozumienie „walentynkowe” (zawarte w najgorętszym dla holenderskiej aukcji okresie, poprzedzającym Dzień Zakochanych), które wymaga jednak akceptacji ze strony członków tych organizacji.

Strajkujący opuścili miejsce pracy 6 lutego (czytahttps://www.podoslonami.pl/pogotowie-strajkowe-na-gieldzie-floraholland/), po tym jak negocjacje utkwiły w martwym punkcie. Akcja protestacyjna trwała 48 godzin i dotyczyła działu dostaw aukcji, co doprowadziło do wszechogarniającego tę instytucję chaosu. Pracownicy giełdy zorganizowali ponadto „gwizdkowy” protest na jej terenie, polegający na  emitowaniu sygnałów dźwiękowych, aby zasygnalizować swoją frustrację oraz oburzenie decyzjami zarządu aukcji FloraHolland.    

Instytucja ta jest największą na świecie giełdą kwiatową, osiągającą roczny obrót w wysokości 4,4 mld euro i zatrudniającą 4000 pracowników. Ma 5000 udziałowców (producentów roślin ozdobnych), z których 600 działa poza granicami Holandii.

Artykuł udostępniony przez Flora Culture International

Tłumaczenie Anna Migdał i Alicja Cecot   

1 komentarz do “Walentynkowe porozumienie na holenderskiej giełdzie

  1. Pingback: Floraculture International » FloraHolland: unions suspend strike after reaching Valentine’s deal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TSW 2021
Florensis Poinsecja
W br. planowane jest sporo stacjonarnych targów, wystaw, wydarzeń, ale ich faktyczna realizacja zależeć będzie od sytuacji pandemicznej, fot. A. Cecot

Targi, wystawy, wydarzenia – jak się układają te puzzle

Okres pandemii koronawirusowej to czas niepewności, która w ogromnym stopniu dotyczy organizacji masowych imprez branżowych. Od końca lutego 2020 r. targi, wystawy, wydarzenia są odwoływane, przenoszone, zamieniane na wirtualne spotkania i prezentacje czy webinaria. Bieżący [...]

HortiAdNet