PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

ODWOŁANO Tulip Trade Event 2020

W związku z pandemią koronawirusa, wczoraj odwołano 5. dni otwarte pod nazwą Tulip Trade Event, które miały się odbyć 18-20 marca w kilkunastu lokalizacjach w Holandii, i skierowane były w dużej mierze do zagranicznej publiczności.

Tulip Trade Event 2019

fot. A. Cecot

Kolejna odwołana impreza w branży ogrodniczej

Tulip Trade Event 2020 odwołano niemal w ostatniej chwili, jako kolejną imprezę z długiej listy wydarzeń, które się nie odbędą (lub już się nie odbyły) w lutym, marcu (w Polsce – m.in. Wystawa Tulipanów w Wilanowie i konferencja hydroponiczna) oraz kwietniu br.

Uzasadniona decyzja organizatorów

W dniach otwartych pod nazwą Tulip Trade Event  miało w tym roku wziąć udział 13 firm z prowincji Holandia Północna, które przygotowały prezentacje setek odmian tulipana (kwitnące rośliny, głównie uprawiane w skrzynkach, pędzone hydroponicznie i w tradycyjnym podłożu). Jednak – jak podali organizatorzy – wspólnie podjęto taką decyzję aby uniknąć narażania zwiedzających na niebezpieczeństwo związane z koronawirusem. Poparto ją wcześniejszymi konsultacjami z holenderskimi służbami sanitarnymi oraz państwowym instytutem zdrowia, które zalecają zawieszanie zbiorowych imprez w celu powstrzymania pandemii.

W związku z ograniczeniami w transporcie, w tym ruchu lotniczym, a także utrudnieniami przy przekraczaniu granic samochodami, frekwencja zwiedzających Tulip Trade Event byłaby z pewnością i tak bardzo niska.

Właściciele firmy Lidia Horti-Logistic - od lewej Krzysztof, Lidia i Mirosław Gimlowie

Jubileusz 25-lecia firmy „Lidia”

Drodzy Państwo, już za kilka dni w kalendarzu pojawi się data dla nas szczególna. Dokładnie 1 lipca 2020 roku obchodzić będziemy 25-lecie istnienia firmy. Ten okrągły jubileusz skłania nas do refleksji, podsumowań i analizy osiągnięć [...]

1 komentarz do “ODWOŁANO Tulip Trade Event 2020

  1. Pingback: Wpływ koronawirusa SARS-CoV-2 na branżę ogrodniczą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet