Yara od 11 01 2019
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

WSTRZYMANE Międzynarodowe targi Plantarium 2021 w Holandii

Wrzesień 1 - Wrzesień 3

Plantarium 2017_fot. A. Cecot

Organizatorzy międzynarodowych targów Plantarium 2021 w Boskoop-Hazerswoude w Holandii poinformowali w styczniu br., że trwają przygotowania do tego wydarzenia o długich tradycjach, w ostatnich latach poświęconego głównie bylinom i krzewom liściastym oraz krzewinkom. Podali termin tegorocznej edycji – 1-3.09. 2021 r. (przesunięcie go z sierpnia,  z którym przez wiele lat kojarzyło się Plantarium, na później uzasadniono tym, że większość uczestników preferuje wrzesień, a nie okres letnich wakacji).

Rejestracja udziału – tylko w kwietniu

Podkreślono, że pandemia wywołuje wiele niepewności, co oznacza, że ​​ostateczna decyzja o otwarciu targów stacjonarnych we wrześniu zapadnie pod koniec marca. Poinformowano w związku z tym, że rejestracja dotycząca udziału wystawców oraz zwiedzających w Plantarium 2021 rozpocznie się dopiero w kwietniu – gdy będzie wiadomo, czy targi na pewno się odbędą w zaplanowanej formule.

W pawilonie Plantarium, z platformą internetową

Targi mają gościć w pawilonie ekspozycyjnym Plantarium (Plantarium Gebouw), lecz w nowym formacie i niezależnie od jesiennej odsłony hurtowych targów roślin ozdobnych GROEN-Direct. Dokładny układ hal wystawienniczych zostanie ustalony w maju.

Zapowiedziano, że opłaty za uczestnictwo w targach będą takie same, jak w 2019 r.

Podobnie jak w 2020 r., hasłem Plantarium jest „Greenspiration” (gra słów green – zielona oraz inspiration – inspiracja). Ten temat, podjęty w ub. r. za pośrednictwem platformy cyfrowej (Plantarium Digital Expo) cieszył się dużą popularnością wśród ponad 15 000 ją odwiedzających, którzy reprezentowali 73 krajów.

W zeszłym roku targi były w 100% wirtualne dla odbiorców. W 2021 r. planowana jest hybrydowa formuła: targi stacjonarne (z przestrzeganiem przepisów pandemicznych) i platforma internetowa.

Wstrzymanie organizacji targów

Na początku kwietnia poinformowano jednak o wstrzymaniu prac nad organizacją Plantarium 2021 (zarazem – o skróceniu czasu przygotowań z jednego do pół roku, aby decyzję co do urządzenia lub odwołania imprezy można było podjąć „w ostatniej chwili”).

Zapowiedziano, że jeśli targi się odbędą w 2021 r., to tylko stacjonarnie – zrezygnowano natomiast z formuły wirtualnej, którą zaproponowano w 2020 r.

 

 

Szczegóły

Start:
Wrzesień 1
Koniec:
Wrzesień 3
Strona internetowa:
http://www.plantarium.nl