Nowa odmiana pomidora malinowego w klasie premium

PODosłonami.pl

De Ruiter_TATEMARU MUCHO

Nowy, malinowy pomidor klasy premium

W gospodarstwie szklarniowym Artura Mierzawy i jego żony Kingi w Dołędze (woj. małopolskie) 2 czerwca 2022 Bayer Crop Sciences zorganizował spotkanie, na którym zaprezentowano nową odmianę pomidora malinowego Tatemaru Muchoo (DRTG4839 F1). W pierwszej części artykułu przedstawiam fotorelację z dnia otwartego i krótką charakterystykę nowości marki De Ruiter.

Czytaj dalej...
"Kreatorzy smaku - Rodzina Muchoo" pomidory malinowe Tatemaru Muchoo (DRTG DRTG4839 F1 ) i Tomimaru Muchoo

"Kreatorzy smaku - Rodzina Muchoo" pomidory malinowe Tatemaru Muchoo (DRTG4839 F1 ) i Tomimaru Muchoo

Nowa odmiana pomidora malinowego

Marka De Ruiter poszerza portfolio pomidorów o nową odmianę malinową klasy premium – Tatemaru Muchoo (DRTG4839). Nowość przeznaczona jest do upraw standardowych lub doświetlanych. Ma wysoki potencjał plonotwórczy.

– Zarówno w opinii konsumentów, jak i producentów Tatemaru Muchoo (DRTG4839) wyróżnia się bardzo dobrym smakiem i aromatem. Potwierdziły to badania prowadzone w Polsce przez niezależne firmy na dużej grupie konsumentów – informowała Anna Wojciechowska (menedżer sprzedaży w firmie Bayer Crop Science).

Owoce mają atrakcyjny, malinowy kolor, ładną szypułkę. Charakteryzują się długą trwałością pozbiorczą (zachowują jędrność i smak). Są duże (rozmiar BB, BBB), lekko spłaszczone i żebrowane, o dobrym wyrównaniu. W porównaniu do Tomimaru Muchoo mają ciemniejszy, bardziej intensywny odcień barwy malinowej.

Cechy roślin nowej, malinowej odmiany pomidora

Rośliny o silnym wigorze i otwartym pokroju. Początkowo mają długie międzywęźla, które od 7 grona skracają się. Odmiana ma wysoką tolerancję na suchą zgniliznę wierzchołków owoców, brak przebarwień latem oraz jest odporna na mączniaka prawdziwego (IR: On).

Zalecane jest szczepienie rozsady pomidora Tatemaru Muchoo (DRTG4839) na podkładce Equifort. Jak informował Grzegorz Fic, przedstawiciel De Ruitera w Polsce południowej i wschodniej, w testach w uprawie z rozsady nieszczepionej także otrzymano duży plon.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
BIOCONT
Syngenta Poinsettia_33
HortiAdNet