PODosłonami.pl
Nowy, malinowy pomidor klasy premium
W gospodarstwie szklarniowym Artura Mierzawy i jego żony Kingi w Dołędze (woj. małopolskie) 2 czerwca 2022 Bayer Crop Sciences zorganizował spotkanie, na którym zaprezentowano nową odmianę pomidora malinowego Tatemaru Muchoo (DRTG4839 F1). W pierwszej części artykułu przedstawiam fotorelację z dnia otwartego i krótką charakterystykę nowości marki De Ruiter.
Czytaj dalej...
"Kreatorzy smaku - Rodzina Muchoo" pomidory malinowe Tatemaru Muchoo (DRTG4839 F1 ) i Tomimaru Muchoo
Nowa odmiana pomidora malinowego
Marka De Ruiter poszerza portfolio pomidorów o nową odmianę malinową klasy premium – Tatemaru Muchoo (DRTG4839). Nowość przeznaczona jest do upraw standardowych lub doświetlanych. Ma wysoki potencjał plonotwórczy.
– Zarówno w opinii konsumentów, jak i producentów Tatemaru Muchoo (DRTG4839) wyróżnia się bardzo dobrym smakiem i aromatem. Potwierdziły to badania prowadzone w Polsce przez niezależne firmy na dużej grupie konsumentów – informowała Anna Wojciechowska (menedżer sprzedaży w firmie Bayer Crop Science).
- Owoce Tatemaru Muchoo (DRTG4839 F1) są duże (rozmiar BBB i BB+), wyrównanej wielkości w gronie
- „Kreatorzy smaku – Rodzina Muchoo” pomidory malinowe Tatemaru Muchoo (DRTG4839 F1 ) i Tomimaru Muchoo
Owoce mają atrakcyjny, malinowy kolor, ładną szypułkę. Charakteryzują się długą trwałością pozbiorczą (zachowują jędrność i smak). Są duże (rozmiar BB, BBB), lekko spłaszczone i żebrowane, o dobrym wyrównaniu. W porównaniu do Tomimaru Muchoo mają ciemniejszy, bardziej intensywny odcień barwy malinowej.
Cechy roślin nowej, malinowej odmiany pomidora
Rośliny o silnym wigorze i otwartym pokroju. Początkowo mają długie międzywęźla, które od 7 grona skracają się. Odmiana ma wysoką tolerancję na suchą zgniliznę wierzchołków owoców, brak przebarwień latem oraz jest odporna na mączniaka prawdziwego (IR: On).
- Rośliny odmiany Tatemaru Muchoo (DRTG4839 F1) mają silny wigor i otwarty pokrój
- Rośliny uprawiane są w matach wełny mineralnej Exact Air z firmy Cultilene
- Uczestnicy spotkania mieli możliwość ocenienia w warunkach uprawowych roślin i owoców nowej odmiany pomidora malinowego Tetemaru Muchoo (DRTG4839 F1)
Zalecane jest szczepienie rozsady pomidora Tatemaru Muchoo (DRTG4839) na podkładce Equifort. Jak informował Grzegorz Fic, przedstawiciel De Ruitera w Polsce południowej i wschodniej, w testach w uprawie z rozsady nieszczepionej także otrzymano duży plon.
- Gospodarze spotkania w Dołędze – Artur Mierzwa z żoną Kingą
- Uczestnicy spotkania w gospodarstwie A. K. Mierzwa w Dołędze
- Uczestnicy spotkania w szklarni w Dołędze
- Anna Wojciechowska menedżer ds. sprzedaży w De Ruiter w Polsce, obok kierownik produkcji w szklarni w Dołędze
- W spotkaniu w szklarni pp. Mierzawów uczestniczył także Huib Koerts (dyrektor handlowy De Ruiter w rejonie EMEA, obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę)
- Gospodarstwo odwiedził m.in. Santiago Patinio Arevalo (menedżer ds. marketingu w De Ruiterze, północna część rejonu EMEA); z lewej strony – Paulina Janicka reprezentująca markę De Ruiter w Wielkopolsce.

FlowerTrials 2022 – pierwsze podsumowania międzynarodowych dni otwartych
Organizowane od 19 lat, z coraz większym rozmachem zbiorowe parudniowe dni otwarte firm hodowlanych, pod nazwą FlowerTrials, potwierdziły w tym roku swoją mocną pozycję – głównej europejskiej imprezy branżowej poświęconej roślinom balkonowo-rabatowym. FlowerTrials 2022 miały [...]