Vitroflora zwiększa swój bylinowy potencjał - po zakupie holenderskiej firmy Alkemade

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Vitroflora zwiększa swój bylinowy potencjał

Firma Vitroflora Grupa Producentów Sp. z o.o. z Trzęsacza k. Bygdoszczy zakupiła 27 stycznia 2020 r. sto procent udziałów holenderskiej rodzinnej spółki Gebroeders Th. en W. Alkemade, B.V. z Lisse – producenta ukorzenionych sadzonek bylin. Ma to zapewnić dalszy rozwój polskiej firmy, jeszcze wzmacniając jej pozycję na europejskim rynku bylin (oraz w Azji), gdzie jest liczącym się dostawcą materiałów wyjściowych do produkcji tych roślin.

Vitroflora w ostatnich paru latach unowocześniła infrastrukturę i powiększyła areał uprawowy w gospodarstwie w Trzęsaczu, które specjalizuje się w produkcji materiałów wyjściowych, sprzedawanych do wielu krajów, fot. A. Cecot

Vitroflora w ostatnich paru latach unowocześniła infrastrukturę i powiększyła areał uprawowy w gospodarstwie w Trzęsaczu, które specjalizuje się w produkcji materiałów wyjściowych, sprzedawanych do wielu krajów, fot. A. Cecot

Współpraca, zakup, ciąg dalszy wspólnych działań

Zakup poprzedzony był podpisaniem w ubiegłym roku umowy o ścisłej współpracy obu przedsiębiorstw – firmy Vitroflora i spółki Gbr. Alkemade – która miała na celu połączenie ich komplementarnych ofert oraz wysiłków marketingowych. Zobowiązano się wzajemnie dostarczać wysokiej jakości materiały wyjściowe swoim klientom, których grono poszerzyło się dla każdej z firm (patrz czasopismo „Pod Osłonami” 1/2020).

W 2020 roku obie firmy będą kontynuowały działalność  jak dotychczas, pod własnymi  markami i z własnym asortymentem. Bracia Theo i Wil Alkemade będą nadal kierowali założoną przez siebie firmą. Tomasz Michalik – prezes zarządu przedsiębiorstwa Vitroflora Grupa Producentów Sp. z o.o. oraz dotychczasowi właściciele holenderskiej spółki Theo i Wil Alkemade podkreślili: „Obie firmy zobowiązują się do dostarczania na rynek wysokiej jakości materiału wyjściowego bylin dla producentów roślin ozdobnych. Wierzymy, że w przyszłości nasza połączona oferta będzie najciekawsza na rynku, gwarantując naszym klientom kompleksowe rozwiązania produkcyjne, z wykorzystaniem tradycyjnie ukorzenianych sadzonek bylin oraz materiału pochodzącego z kultur tkankowych.”

Tomasz Michalik - szef firmy Vitroflora (w środku) oraz bracia Wil (z lewej) i Theo (z prawej) Alkemade

Tomasz Michalik – szef firmy Vitroflora (w środku) oraz bracia Wil (z lewej) i Theo (z prawej) Alkemade

W Holandii i w Polsce (oraz Portugalii)

Gebr. Alkemade to jeden z najbardziej znanych w Europie i cenionych producentów sadzonek bylin – bogatego asortymentu kierowanego na rynek tradycyjnych bylin i na tereny zieleni. Firma ta istnieje od 1989 r. Dzięki wytrwałej pracy Theo i Wila  Alkemade, wraz z zespołem osiągnęła mocną i stabilną pozycję solidnego dostawcy ukorzenionych sadzonek bylin (ostatnio w produkcji – 25 mln szt. rocznie; 3 ha upraw, nowoczesna infrastruktura).

Vitroflora, założona w 1977 r. jest największym producentem sadzonek roślin ozdobnych (także roślin doniczkowych i jednorocznych) na krajowym rynku oraz ważnym i cenionym dostawcą sadzonek bylin na rynki Unii Europejskiej, Europy Wschodniej, a także Azji. Silną stroną firmy jest własne, wyspecjalizowane laboratorium kultur tkankowych i nowoczesne obiekty cieplarniane przystosowane do produkcji i aklimatyzacji  materiału wyjściowego. Oferta bylin obejmuje głównie najnowsze, licencjonowane odmiany rozmnażane in vitro, a także asortyment podstawowy oraz ozdobne trawy. Produkcja prowadzona jest w Polsce oraz w gospodarstwie w Portugalii. Po tym, jak holenderska firma z Lisse stała się częścią Grupy Producentów Vitroflora, Tomasz Michalik stwierdził: „Zakup udziałów Gebr. Alkemade stanowi logiczny i naturalny krok w rozwoju, prowadzący do wzmocnienia naszej oferty kierowanej do wszystkich klientów zainteresowanych sadzonkami bylin. Wspólne działanie pozwoli uzyskać wiele efektów synergii i dalej rozwijać ofertę obu firm, gwarantując klientom dostęp do największego  asortymentu bylin oraz do wyspecjalizowanych sprzedawców w całej Europie.”

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Technologia „Zero pozostałości” – ochrona przed chorobami

Zwalczanie chorób w technologii „Zero pozostałości” oparte jest przede wszystkim o produkty biologiczne. Zabiegi należy wykonywać prewencyjnie, przed wystąpieniem chorób. Dzięki temu rośliny będą odporniejsze na atak patogenów. W trakcie warsztatów Berry Tech 2021 w [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet