PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Hazera wspiera projekt Roseland

Firma nasienna Hazera, przystąpiła do projektu charytatywnego Roseland, realizowanego w Holeta (Etiopia).

Firma Hazera przystąpiła do projektu Roseland, którego celem jest stworzenie warunków do nauki dzieci z najuboższych rodzin oraz poprawa jakości życia mieszkańców wioski.

By zrealizować projekt, zakupiono niewielki obszar ziemi, na której będą uprawiane warzywa i owoce, a zebrane plony posłużą do przyrządzania posiłków dla dzieci. W taki sposób projekt Roseland zapewnia dorosłym pracę, uczy samowystarczalności i przedsiębiorczości – warzywa, które nie zostaną wykorzystane będą sprzedawana na lokalnym targu.

Organizację założyło dwoje przyjaciół Tirisit Mulugeta Wako (Etiopczyk) i Danielle Overbeek Kramer (Duńczyk). Postanowili poprawić warunki życia najbiedniejszych dzieci w Etiopii. Założyli  fundację non profit Roseland Child and Familiy Development (Ogranizacja Rozwoju Rodziny i Dzieci „Roseland”).

Każdy może pomóc w rozwoju dzieci z wioski Holeta. Przelewając 15 euro miesięcznie wspiera się rozwój jednego dziecka, zapewniając pokrycie kosztów edukacji, opieki medycznej, posiłków i opieki.

Więcej informacji na temat Fundacji Roseland znajdą Państwo tutaj.

W tym roku Targi Sadownictwa i Warzywnictwa obchodziły jubileusz 10-lecia

TSW 2020 – jubileuszowo i rekordowo!

Kilka dni temu, 15 i 16 stycznia w centrum wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyła się X jubileuszowa edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2020. Organizatorem wydarzenia już po raz ósmy była Oficyna [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Agritech 2020 baner 10
HortiAdNet