Hazera wspiera projekt Roseland

PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Hazera wspiera projekt Roseland

Firma nasienna Hazera, przystąpiła do projektu charytatywnego Roseland, realizowanego w Holeta (Etiopia).

Firma Hazera przystąpiła do projektu Roseland, którego celem jest stworzenie warunków do nauki dzieci z najuboższych rodzin oraz poprawa jakości życia mieszkańców wioski.

By zrealizować projekt, zakupiono niewielki obszar ziemi, na której będą uprawiane warzywa i owoce, a zebrane plony posłużą do przyrządzania posiłków dla dzieci. W taki sposób projekt Roseland zapewnia dorosłym pracę, uczy samowystarczalności i przedsiębiorczości – warzywa, które nie zostaną wykorzystane będą sprzedawana na lokalnym targu.

Organizację założyło dwoje przyjaciół Tirisit Mulugeta Wako (Etiopczyk) i Danielle Overbeek Kramer (Duńczyk). Postanowili poprawić warunki życia najbiedniejszych dzieci w Etiopii. Założyli  fundację non profit Roseland Child and Familiy Development (Ogranizacja Rozwoju Rodziny i Dzieci „Roseland”).

Każdy może pomóc w rozwoju dzieci z wioski Holeta. Przelewając 15 euro miesięcznie wspiera się rozwój jednego dziecka, zapewniając pokrycie kosztów edukacji, opieki medycznej, posiłków i opieki.

Więcej informacji na temat Fundacji Roseland znajdą Państwo tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Torf i problemy związane z jego wykorzystywaniem w ogrodnictwie będą osią tematyczną wydarzenia, fot. FCI

Webinarium – torf w ogrodnictwie, podłoża uprawowe przyjazne środowisku

Już jutro, 18 maja odbędzie się bezpłatne webinarium pt. „Sustainable Growing Media”. Organizatorem tego wydarzenia jest magazyn FloraCulture International (FCI) wydawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników (AIPH). Webinarium będzie okazją do dyskusji na temat bieżącej tendencji [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Top Plants
Syngenta bratki
HortiWizja_najnowszy odcinek 36
HortiAdNet