Innowacyjne nawozy otoczkowane, nawozy o spowalnianym uwalnianiu 

PODosłonami.pl

DeRuiter_ToBRFVDeRuiter_ToBRFV

Innowacyjna technologia uwalniania składników

Firma ICL Specialty Fertilizers, należąca do ICL Group, rozpoczęła w fabryce w Heerlen w Holandii produkcję nawozów o kontrolowanym uwalnianiu składników pokarmowych w innowacyjnej technologii E-max. Wydajność nowej linii produkcyjnej wynosi 25 tysięcy ton rocznie.

Czytaj dalej...
Agrocote

Według informacji przekazanych przez firmę technologia kontrolowanego uwalniania składników E-Max ma umożliwiać precyzyjne dawkowanie azotu, potasu i fosforu w sposób dostosowany do potrzeb roślin. Dodatkową korzyścią jest znaczące ograniczenie wypłukiwania składników. Przeprowadzone doświadczenia wyraźnie pokazują wyższe wykorzystanie składników pokarmowych dostarczanych w technologii kontrolowanego uwalniania, co korzystnie przekłada się na wielkość i jakość plonu, niezależnie od klimatu i jakości gleby. Nowe produkty będą dostępne na rynku pod nazwami Agromaster© i Agrocote Max©.

W nadchodzących latach spodziewany jest szybki wzrost zastosowania nawozów o kontrolowanym uwalnianiu składników. Początkowo nawozy tego typu były stosowane w produkcji roślin ozdobnych, pielęgnacji trawników i wybranych uprawach rolniczych. Obecnie coraz częściej znajdują zastosowanie w produkcji warzyw polowych, owoców, kukurydzy, ziemniaków i innych.

– Opracowaliśmy unikatowy proces produkcji i technologię umożliwiające dodanie bardzo cienkiej otoczki do każdej granuli nawozu. Dzięki temu możemy utrzymać wystarczająco wysoką zawartość składników i odpowiednią krzywą ich uwalniania – informuje  Leon Terlingen, dyrektor działu Badań i Rozwoju ICL Specialty Fertilizers.

Fred Bosch (Senior Vice President ICL Specialty Fertilizers Europe & Asia Pacific) podkreślał, że istnieje silny trend do stosowania nawozów o kontrolowanym uwalnianiu składników. W specyficznych warunkach uprawy, takich jak piaszczyste lub gliniaste gleby lub regiony o wysokim poziomie opadów podczas produkcji, wykorzystanie składników pokarmowych z takich nawozów jest oczywiście wyższe. – Wyniki stosowania naszych nawozów, jakie miałem możliwość zaobserwować podczas wizyt na polach doświadczalnych i u producentów, były bardzo dobre. Uzyskiwane plony były wyższe i lepszej jakości przy jednoczesnym ograniczeniu liczby aplikacji nawozów  – stwierdził

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mikrobiologiczna rewolucja – bakterie Bacillus w ochronie roślin

W ostatnich latach widoczny jest wzrost zainteresowania metodami ochrony roślin alternatywnymi w stosunku do metody chemicznej. Bakterie to dzisiaj duża grupa organizmów wykorzystywanych w tym celu. O tych z rodzaju Bacillus podczas konferencji Doradcy Jagodowego [...]

HortiNet_wyszukiwarka
HortiAdNetHortiAdNet